Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pasja na Wzgórzu

Zapraszamy na misterium Męki Pańskiej w Giżycku.

W sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, 8 kwietnia, o godz. 20 rozpocznie się plenerowe widowisko pasyjne - misterium Męki Pańskiej wg scenariusza i w reżyserii ks. Mariusza Pawliny.

Misterium odbędzie się na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku - najprawdopodobniej to właśnie tutaj w roku 1009, podczas kolejnej wyprawy misyjnej na Prusy, poniósł śmierć męczeńską mnich benedyktyński i biskup św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu,

W inscenizacji weźmie udział ponad sto osób w różnym wieku. W historyczne postaci wcielą się aktorzy amatorzy, mieszkańcy Giżycka i okolic. Na potrzeby widowiska została przygotowana odpowiednia scenografia oraz ścieżka dźwiękowa.

- Udział w rekonstrukcji wydarzeń zbawczych będzie nie tylko wielkim i niepowtarzalnym doświadczeniem artystycznym, ale przede wszystkim ogromnym przeżyciem duchowym, przygotowującym do świąt Wielkiej Nocy oraz dziękczynieniem Bogu za zbawcze dzieło Jego Syna - zachęca ks. Pawlina. Jak podkreśla to przesłanie było podstawą realizacji misterium Męki Pańskiej.

Misterium na Wzgórzu będzie widowiskiem typowo plenerowym, z odpowiednio rozbudowaną scenografią oraz profesjonalną ścieżką dźwiękową, oprawą muzyczną i efektami specjalnymi. Widzowie będą mieli możliwość nie tylko oglądania, ale i towarzyszenia Jezusowi w drodze na Kalwarię. Wchodząc stopniowo w realizm wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, będą mogli „zajrzeć” do świątyni jerozolimskiej, do Wieczernika i do pałacu Piłata, usłyszeć odgłosy biczowania i krzyżowania, będą mogli doświadczyć atmosfery Wielkiego Tygodnia: przeżyć mękę, śmierć Jezusa i zaraz potem radość z Jego zmartwychwstania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama