GN 42/2020 Archiwum

O co chodzi Danielowi?

Warsztaty biblijne przygotowujące do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

W ramach przygotowań do etapu diecezjalnego XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w siedzibie oddziału stowarzyszenia w Olsztynie odbyły się warsztaty „O co chodzi Danielowi?”. Tematykę księgi Daniela przybliżał ks. Piotr Dernowski, biblista.

- Celem warsztatów, jak i całego konkursu jest przede wszystkim pogłębianie wiary, poznawanie najważniejszej księgi naszej religii, słowa Bożego, które Bóg przekazał przez człowieka. Słowo kształtuje nas, kiedy je czytamy i słuchamy - tłumaczy Mateusz Rutynowski z olsztyńskiego oddziału Civitas Christiana.

W warsztatach wzięli udział młodzi ludzie nie tylko z Olsztyna, ale również m.in. ze Szczytna czy Giżycka. Jak mówią, przyjechali na warsztaty, żeby dobrze przygotować się do konkursu, a taki sposób zdobywania wiedzy przynosi znakomite efekty. A walczyć w konkursie jest o co - laureaci OKWB otrzymają indeksy na renomowane uczelnie (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach i inne). - Na pewno stawiają sobie wysokie cele, zwycięstwo w konkursie jest jednym z nich. Ale najważniejsze to poznać Pismo Święte, oni przychodzą nie ze względu na nagrody, ale chcą poznać Chrystusa w słowie Bożym - mówi M. Rutynowski.

Diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbędzie się 25 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama