Nowy numer 13/2020 Archiwum

To jest ruch...

...w który może zaangażować się każdy, by wyzwolić się od uzależnień.

W kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka odbyło się spotkanie członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (KWC) ze wspólnoty Domowego Kościoła. Całość rozpoczęła się od Mszy św., której przewodniczył moderator Domowego Kościoła rejonu Mrągowo, ks. Robert Kaniowski.

- Celem krucjaty nie jest walka z alkoholem, ale z nadmiernym jego spożywaniem. Oczywiście chodzi również o tworzenie nowej kultury, nowego człowieka, przeciwstawianie się terrorowi picia - wyjaśnia Krzysztof Hawryluk z Mrągowa, odpowiedzialny za organizację spotkania.

- Trwanie w KWC przekłada się na całe nasze rodziny,  jak i na całe społeczeństwo. To jest ruch, w który może zaangażować się każdy, niekoniecznie członek jakiejś wspólnoty. Staramy się wychodzić na zewnątrz z darem abstynencji - mówi Dorota Jasińska.

KWC to odpowiedź ks. Franciszka Blachnickiego na apel Jana Pawła II, który prosił o „odnowę duchową pokoleń, które stoją w obliczu końca drugiego tysiąclecia”. Założyciel Ruchu Światło-Życie powiedział: „Odpowiadając na tę prośbę rozpoczynamy (…) przygotowanie do służby wyzwolenia z nałogów społecznych zwłaszcza nałogu alkoholizmu oraz ze wszelkiego zakłamania i lęku, który nie pozwala człowiekowi urzeczywistniać siebie zgodnie z wzniosłym powołaniem osoby, aby stać się Nowym Człowiekiem, na wzór Niepokalanej, Matki Chrystusa i Kościoła.”. Te słowa są do dziś aktualne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama