Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pamiętamy o wszystkich przejdź do galerii

Uroczystości w rocznicę katastrofy smoleńskiej odbyły się w Olsztynie.

W samo południe na placu Solidarności, przy pomniku Wolności Ojczyzny odbyły się uroczystości związane z 7. rocznicą katastrofy smoleńskiej i 77. rocznicą zbrodni katyńskiej. Uroczystości zostały zorganizowane przez wojewodę warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego, Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie oraz Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

- Długo nie znaliśmy prawdy o zbrodni katyńskiej. Ciągle też nie wiemy, co dokładnie stało się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Ale jestem przekonany, że polskie państwo zrobi wszystko, by wreszcie dowiedzieć się całej prawdy - mówił wojewoda Artur Chojecki.

Nazwiska wszystkich 96 osób, które zginęły w katastrofie prezydenckiego samolotu, odczytał Radosław Nojman z Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. - Dziś zebraliśmy się tutaj, by uczcić pamięć zarówno tych, którzy zostali zamordowani przed 77 laty, jak i tych, którzy zginęli 7 lat temu. Pamiętamy o nich wszystkich - podkreśla R. Nojman.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL