Nowy numer 44/2020 Archiwum

Idź i kochaj

Gdzie? Na Pola Lednickie. - Spotkajmy się w wigilię zesłania Ducha Świętego, a zatem w wieczerniku oczekiwania - zaprasza o. Wojciech Prus OP.

Metalowa ryba, ogromne pole, cały dzień katechez, wspólnej modlitwy, adoracji, śpiewu i przeróżnych tańców - niby nic nadzwyczajnego, a jednak spotkanie młodych na Polach Lednicy przyciąga dziesiątki tysięcy osób. Również naszej warmińskiej młodzieży nie może tam zabraknąć.

Właśnie rozpoczęły się zapisy chętnych na Lednicę 2017. - Coraz więcej grup zgłasza swoją obecność w tym wydarzeniu. Na pewno nie zabraknie grupy z Lidzbarka Warmińskiego, Ostródy, Szczytna, Ornety, kilka autobusów jedzie z Olsztyna. Lednica cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że np. w olsztyńskiej parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka od momentu otwarcia listy chętnych na wyjazd, nie minęło 24h a już wszystkie miejsca zostały zarezerwowane - nie ukrywa zadowolenia ks. Radek Czerwiński, diecezjalny duszpasterz młodzieży

Spotkanie młodych w Lednicy odbędzie się 3 czerwca. „Idź i kochaj”, to tegoroczne hasło. - To pochodna tego, co zapisał założyciel spotkania, o. Jan Góra. W swoim notesie rozpisał hasła na najbliższe lata. Na ten rok zapisał słowa: „Przyszłość należy do tych, którzy potrafią przekazywać następnym pokoleniem motywy życia i nadziei”. Ale tak długie hasło nie dotarłoby do młodych. Zaczęliśmy debatować i w trakcie rozmów stworzyliśmy tegoroczne zawołanie - mówi o. Wojciech Prus OP, duszpasterz spotkania w Lednicy.

Wyjaśnia, że w „Idź i kochaj” zawarte są dwa przesłania. Jedno związane z Maryją. - W tym roku przeżywamy 300. rocznicę koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, 140. rocznicę objawień w Gietrzwałdzie i 50. rocznicę koronacji obrazu w tym warmińskim sanktuarium, jak również 100. rocznicę objawień w Fatimie. Spotkamy się w wigilię zesłania Ducha Świętego, a zatem w wieczerniku oczekiwania. Jak wiemy w wieczerniku była Maryja. To było moim marzeniem, by Matka Boża poprowadziła w tym roku spotkanie. Chciałbym przekazać Jej mikrofon, żeby poprowadziła naszą modlitwę - uśmiecha się o. Wojciech.

- Zachęcam księży i katechetów do trudu organizacji tego wyjazdu. Wielu młodych ze wzruszeniem opowiada, iż to właśnie od Lednicy rozpoczęło się ich nawrócenie. A dodać należy, że również organizatorzy potrzebują ludzi do pomocy, jako wolontariusze, ewangelizatorzy, pomoc medyczną. Księża proszeni są o spowiedź, harcerze potrzebni są do służby porządkowej. Każdy może na Lednicy znaleźć coś, co sprawi mu radość - mówi ks. Czerwiński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama