Nowy numer 44/2020 Archiwum

Z wizytą u św. Józefa

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie uczestniczyła w dziękczynnej pielgrzymce za 450 lat istnienia "Hosianum".

- Pomysł udania się na pielgrzymkę wzbudził w nas bardzo pozytywne emocje, które dało się zauważyć już w pierwszych chwilach wyjazdu. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem było sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej przez bp. Andrzeja Wojciecha Suskiego, ordynariusza diecezji toruńskiej - wspomina kl. Karol Gawryś.

W homilii bp Suski zwrócił uwagę na ogromną wartość zmartwychwstania, bez którego nasza wiara nie miałaby najmniejszego sensu. - Myślę, że warto także wspomnieć o niezwykle ważnych słowach o. Andrzeja Laskosza, kustosza sanktuarium, który po Mszy św. opowiedział nam o ogromnej ofiarności ludzi oraz ich bezinteresownym wkładzie w budowę tej pięknej i okazałej świątyni - mówi.

Następnie wszyscy udali się do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

Jednym z głównych celów wspólnej pielgrzymki, obok dziękczynienia i modlitwy o powołania, był także odbiór kopii obrazu św. Józefa Kaliskiego, który wspólnota seminaryjna otrzymała od kustosza sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, ks. Jacka Ploty.

- W drodze do Olsztyna zajechaliśmy do sanktuarium Chrztu i Narodzin św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich oraz do rodzinnego domu s. Faustyny w Głogowcu. Nasza radość była tym większa, że nawiedzenie sanktuarium nastąpiło w Niedzielę Miłosierdzia. Pielgrzymka, którą wspólnie odbyliśmy, pozwoliła nam nie tylko w atmosferze radości i dziękczynienia zbliżyć się do Pana Boga, ale także lepiej poznać postać św. Józefa, który jest patronem naszego seminarium. Pomimo wielości odwiedzonych przez nas miejsc, był to także dla nas czas odpoczynku i wytchnienia przed nadchodzącą sesją egzaminacyjną - dodaje kl. Karol Gawryś.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama