...dlatego powinniśmy się modlić za tych, którzy błądzą - uważa Alicja Trapik.
Rok jubileuszy maryjnych - 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie i 100. objawień w Fatimie - jest dobrą okazją do tego, by młodym przybliżyć orędzie Matki Bożej, przekazanej ludzkości za pośrednictwem dzieci. Maryjne objawienia w Fatimie były tematem XVI Konkursu Wiedzy Religijnej, którego finał odbył się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.
Aż 71 uczniów ze szkół naszej archidiecezji przyjechało do stolicy Warmii, by nie tylko wykazać się wiedzą na temat orędzia Matki Bożej, ale też podzielić się swoim świadectwem wiary. Obowiązującą lekturą była książka „Fatima, objawienia i cuda”.
Uczniowie do konkursu przygotowywali się ponad dwa miesiące. Wspomagali ich katecheci. Wspólnie rozmawiali o Fatimie, życiu Łucji, Franciszka i Hiacynty, o orędziu, które do ludzkości skierowała Matka Boża.
Wśród uczestników konkursu była Alicja Trapik z Korsz. Do konkursu przygotowywała się przez dwa miesiące. Okazało się, że zrobiła to bardzo sumiennie. Wygrała konkurs.
Spośród całego orędzia najbardziej poruszyły ją słowa Matki Bożej dotyczące modlitwy za grzeszników. - Wielu z nich idzie do piekła. Moim zdaniem ludzie powinni sobie pomagać. Powinniśmy się modlić za tych, którzy błądzą, by się nawrócili - wyjaśnia.
Podkreśla, że na pewno owocem jej przygotowań jest lepsze zrozumienie modlitwy różańcowej. - Dziś inaczej patrzę na tę modlitwę, z większą powagą, że modlitwa na różańcu może dużo dać, pokój na świecie, zakończenie wojen. Wystarczy się modlić. A często ludziom przychodzi to z wielką trudnością - mówi.
Wyniki konkursu: I miejsce Alicja Trapik z Korsz; II - Piotr Mazurowski z Kętrzyna; III - Dominika Borkowska z Korsz; IV - Oliwia Szczepańska z Olsztyna; V - Maria Michalczuk z Sząbruku; VI - Magdalena Trapik z Korsz; VII - Wiktoria Szczerbal z Wrzesiny; VIII - Anna Suchora z Płoskini; IX - Radosław Nowicki z Sątoczna; X - Małgorzata Michalak z Jedwabna.