Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bez bezpieczników

- Jezus dał mi o wiele więcej niż prosiłem - mówi Jakub.

Z Przasnysza do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Pieszo, bez pieniędzy, jedzenia, mapy, załatwiania noclegów, bez tzw. bezpieczników. - Postanowiłem zaufać Opatrzności Bożej - mówi Jakub. Ma 32 lata, mieszka w Warszawie, jeszcze niedawno pracował w dużej firmie, wspinał się po szczeblach kariery, miał w zasadzie wszystko na wyciągnięcie ręki. 4 lata temu nawrócił się, czego, niestety, nie zaakceptowali jego znajomi, ani nawet rodzina.

Po ludzku patrząc, został sam, ale od tego czasu ma nowych przyjaciół - Jezusa i Maryję. Zostawił pracę i ruszył na pielgrzymkę. - Jezus dał mi o wiele więcej niż prosiłem. Dlatego idę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki ze swoją intencją. Po drodze ludzie, których spotykam, powierzają mi swoje intencję i je zapisuję - mówi. W plecaku ma zeszyt, pełny jest ludzkich niedoli, nadziei i ufności w Bożą Opatrzność. Wszystkie te intencje niesie do Maryi.

Więcej o Jakubie i jego historii w numerze 19. "Posłańca Warmińskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL