GN 42/2019 Archiwum

Nic nie dzieje się bez łaski

Gietrzwałd jest jedynym miejscem, gdzie Maryja zwróciła się bezpośrednio do uzależnionych.

W Gietrzwałdzie odbyły się Ogólnopolskie Dni Trzeźwości. Już po raz 6. do Matki Bożej przyjechali uzależnieni oraz ich rodziny i przyjaciele. Podczas objawień w 1877 r. Matka Boża powiedziała, że trzeba się modlić i wytrwać w trzeźwości.

– Kto doświadczył pobytu w Gietrzwałdzie, wraca po tych spotkaniach całkiem inny – twierdzi ks. Tadeusz Alicki, duszpasterz ludzi uzależnionych. – Ludzie dostają tu motywację od Matki Bożej do życia w abstynencji, rozumieją, że warto trzeźwieć i uporządkować swoje życie z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. To są bowiem trzy punkty, na których opiera się trzeźwienie. – Alkoholizm to choroba CUD – ciała, umysłu i duszy – mówi Maryla, która od 14 lat trwa w abstynencji. Dodaje, że z ciałem najłatwiej sobie poradzić. – Wystarczy przestać pić. Z umysłem też nie jest tak trudno: wystarczy poczytać, zastanowić się, do czego to picie jest potrzebne, co mi daje, a co zabiera. Najtrudniej poradzić sobie z duszą – trzeba znaleźć siłę mocniejszą od nas samych. Jestem wdzięczna Bogu za moją abstynencję, bo moim zdaniem trzeźwienie to łaska. Nic nie dzieje się bez łaski Bożej – mówi uczestniczka spotkań w Gietrzwałdzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama