Nowy numer 42/2019 Archiwum

To nie tylko uczucie

"Miłość w rodzinie nigdy nie zginie" - to hasło tegorocznych Dni Rodziny.

Już od 19 lat samorząd województwa warmińsko-mazurskiego organizuje Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Obchodom towarzyszy w sumie około tysiąca imprez, festynów, wykładów, konferencji, konkursów, spotkań i wydarzeń kulturalnych. Wszystko po to, aby  zachęcić mieszkańców Warmii i Mazur do wspólnego rodzinnego spędzania czasu.

- Staramy się promować wartość małżeństwa, wartość rodziny. Niewątpliwie naszą perełką są te dni. Rodzina jest miejscem, gdzie w sposób naturalny rodzi się miłość. Najpierw jest to miłość małżeńska, później matczyna i ojcowska. Później dziecka do rodziców. Dopiero kiedy człowiek się rozwija, zaczyna przeżywać miłość w innym wymiarze. Ale ważne jest, że tak naprawdę miłość to nie tylko uczucie, ale przede wszystkim odpowiedzialność za drugiego człowieka. Staramy się podczas tych dni tę wartość ukazywać, czyli miłości jako odpowiedzialności za drugiego - wyjaśnia ks. Michał Tunkiewicz.

Współorganizatorem Dni  Rodziny jest Rada ds. Rodziny województwa warmińsko-mazurskiego. - Każdy z nas, będąc młodym, marzył o miłości i nie wyobrażał sobie życia bez niej. Kiedy na dojrzewa, trzeba o nią dbać, bo jeśli nie, może zmienić się w nienawiść - mówi Andrzej Taborski, przewodniczący rady. - I chodzi tu o miłość nie tylko między małżonkami, ale też i dziećmi a rodzicami, dziadkami. Mam siedmioro wnuków i wiem, jak trudno jest być dziadkiem kochającym a nierozpieszczającym - uśmiecha się pan Andrzej. Podkreśla również ważność więzi w całej rodzinie, z wujkami, ciociami, dalszym rodzeństwem. - Wtedy nikt się w takiej rodzinie nie czuje sierotą - dodaje.

Kościół zawsze podkreślał, że życie rodzinne będzie najwspanialszym przykładem wspólnoty zwanej Kościołem Domowym. - Nie ma bardziej newralgicznego punktu w życiu społecznym, jak rodzina. Jeśli ta fundamentalna komórka życia społecznego przeżywa kryzys, to on przekłada się praktycznie na wszystkie dziedziny życia. Dlatego jakiekolwiek działania wspomagające rodzinę są pozytywne, oczekiwane i konieczne - podkreśla abp Józef Górzyński.

Inaugurację Dni Rodziny uświetnił występ zespołu „Krew, pot i łzy”. Wraz z dziećmi zagrali ojcowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL