Nowy numer 42/2019 Archiwum

Świadectwo dzieci i młodzieży

W parafii Świętego Krzyża w Srokowie odbył się VII Konkurs Wiedzy o Piśmie Świętym.

Tematem była Ewangelia św. Mateusza. Parafialny konkurs odbył się 17 maja, w 97. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Uczestniczyli w nim przedstawiciele uczniów ze szkół podstawowych w Solance i Srokowie oraz uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Srokowie. Ogółem - 31 osób.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził ks. prał. Kazimierz Sawostianik. Przypomniał on o znaczeniu Pisma Świętego w życiu każdego chrześcijanina i życzył owocnych odpowiedzi i duchowych przeżyć.

Nad poprawnością odpowiedzi czuwała 3-osobowa komisja. Za przygotowanie dzieci i młodzieży byli odpowiedzialni: ks. Adrian Dynda oraz katechetki: Jadwiga Kwiatkowska i Małgorzata Kowalska.

Uczestnicy konkursu dali piękne świadectwo, że w każdym wieku można poznawać Chrystusa w słowie Bożym. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. VII konkurs wiedzy o Piśmie Świętym pozwolił uczestnikom wzbogacić wiedzę religijną, a także poznać głębiej życie i działalność Chrystusa wg. opisu św. Mateusza.

Na koniec odmówiono Litanię do Matki Bożej i zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy w radosnej atmosferze wrócili do swoich domów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL