GN 42/2019 Archiwum

Nawiązujemy do orędzia

Cieszę się, że w takiej formie sięgamy do treści objawień, które miały miejsce 140 lat temu - mówi abp Józef Górzyński.

W Gietrzwałdzie odbył się Diecezjalny Przegląd Małych Form Teatralnych, któremu przyświecały słowa Matki Bożej wypowiedziane podczas objawień: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec”.

- Przybyliśmy do Gietrzwałdu w Dniu Matki, żeby spotkać się z naszą Matką, Panią Gietrzwałdzką. Oczywiście nie po to, aby składać jej życzenia, ale żeby jej życzeń wysłuchać i modlić się wraz z Nią - mówi ks. Adam Bielinowicz, organizator przeglądu.

W sumie na scenie Domu Kultury w Gietrzwałdzie zaprezentowało się 6 grup. Ks. Karol Misiewicz prowadzi w Reszlu grupę ewangelizacyjną. - Zobaczyliśmy ogłoszenie, że można w Gietrzwałdzie zaprezentować krótką formę sceniczną, która nawiązuje do objawień Maryjnych. Bez wahania zdecydowaliśmy, że nie może nas tu zabraknąć - mówi ks. Misiewicz. Młodzi aktorzy przyjechali ze sztuką „Walka”, która przedstawia problem uzależnienia od smartfonów, portali społecznościowych.

Wśród aktorów jest Piotr, który wcielił się w osobę uzależnioną. - Muszę zagrać walkę duchową, walkę z pokusami i słabościami. Jestem jakby uzewnętrznieniem zmagań, które człowiek musi toczyć z szatanem. Oczywiście nawiązujemy do orędzia Matki Bożej, ale dla mnie gra w tej sztuce to nie jest jakaś specjalna okazja do refleksji nad treścią słów Matki Bożej. Droga duchowa  to nie okazje, to codzienne próby pójścia drogą Maryjną, drogą Chrystusa - mówi.

- Cieszę się, że w takiej formie sięgamy do treści objawień, które miały miejsce 140 lat temu. Teatr jest jedną z najbardziej skutecznych form przekazu. Mogliśmy wsłuchać się w to, co mówi do nas Matka. Wypełnienie tego, o co nas prosi, jest najpiękniejszą formą miłowania Maryi - mówi abp Józef Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama