Nowy numer 43/2019 Archiwum

Pełni Ducha i mądrości

W konkatedrze św. Jakuba abp Józef Górzyński udzielił święceń diakonatu sześciu alumnom WSD „Hosianum”.

– To dla nas ważny dzień. Do tego momentu przygotowywaliśmy się przez wiele lat formacji. Cieszymy się, że to wszystko się spełnia. To również wielka odpowiedzialność, bo w końcu to zobowiązanie na całe życie, ale mamy też świadomość, że nie jesteśmy z tym sami, że Bóg jest z nami. To od Niego jest ta łaska – przekonywał diakon Szymon Gut.

W homilii podczas uroczystej Mszy św. abp Górzyński przypomniał, że diakoni byli zawsze mężami pełnymi Ducha i mądrości. – Przyjmij Chrystusową Ewangelię, której głosicielem się stałeś; wierz w to, co będziesz czytać, nauczaj tego, w co uwierzysz. I pełnij to, czego będziesz nauczać – mówił każdemu z wyświęconych diakonów. Na zakończenie uroczystej Mszy św. nowo wyświeceni diakoni podziękowali metropolicie, rodzicom, kapłanom i seminaryjnym opiekunom. – Dziś Dzień Matki, dziś szczególnie towarzyszy nam Maryja. Nie tylko dlatego, że w tym roku obchodzimy tyle jubileuszy z Nią związanych, ale przede wszystkim dlatego, że jest naszą Matką. To właśnie Ona wielu z nas – jeśli nie wszystkich – doprowadziła do tych święceń – tłumaczył diakon Eryk Sienkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama