Nowy numer 42/2019 Archiwum

Stawiamy kropkę nad „i”

W kościele seminaryjnym WSD „Hosianum” odbyła się uroczystość podsumowania akcji Caritas „Pola nadziei”.

Na Mszy św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego zgromadziła się liczna grupa wolontariuszy. - Pragniemy Bogu podziękować za tę akcję, podczas której wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz hospicjum oraz pomagali podopiecznym - podkreślał dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. Paweł Zięba.

- Akcja zaczęła się 4 października 2016 r. Dziś podsumowujemy ten czas. Zebraliśmy ponad 30 tys. zł. Kupiliśmy sporo sprzętu medycznego. Każde wsparcie jest  bezcenne. Każde zaangażowanie młodych w szerzenie dobra jest bezcenne. Bogatym jest ten, kto daje - mówi kierownik hospicjum s. Luiza.

To była już szesnasta edycja tej akcji. - Oczywiście dzisiejsze spotkanie nie jest podsumowaniem definitywnym - uśmiecha się Sebastian Polakowski, katecheta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olsztynie, który wraz z młodzieżą przyjechał do seminarium.  - Nie stawiamy kropki na końcu zdania, stawiamy kropkę nad „i”. I… pójdziemy dalej. A dalej będzie kolejna edycja, kolejny rozwój nadziei - mówi.

Abp Józef Górzyński, zwracając się do młodzieży podkreślał, że celem życia jest zbawienie, a dostąpimy go poprzez poznanie Pana Jezusa. - A jeśli chcemy Go poznać, musimy dążyć do dobra. A jeśli chcemy dążyć do dobra, winniśmy podjąć naukę Jezusa i czyny Jezusa. Jako ci, którzy czynicie dobro w imię Jezusa Chrystusa, miejcie świadomość, że głosicie zbawienie. Doprowadzacie innych do spotkania ze Zbawicielem. Dziękuję wam za tak czytelne świadectwo. Że je podejmujecie i niesiecie to, co najbardziej potrzebne w świecie. Nieście tę nadzieję, którą świat powinien poznać - mówił metropolita.

Powołując się na słowa papieża Benedykta XVI podkreślał, że dobro jest powinnością każdego człowieka, że powinien on dążyć do prawdy. - Chrześcijanin wie, co to jest prawda, bo prawda dla niego ma imię - Bóg. A dobro ma oblicze. Jest to oblicze Jezusa Chrystusa. Jeśli chcemy czynić dobro, ma ono dla nas imię i oblicze. Nie można mówić o chrześcijaninie, który nie wprowadza dobra w świat. To nie jest chrześcijanin. Dlaczego? Bo nie dąży do poznania Jezusa Chrystusa, nie dąży do zbawienia - mówił abp Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL