Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mieszkańcy są za

Raport na temat Olsztyńskiego Roweru Miejskiego.

Stowarzyszenie Wizja Lokalna opublikowało raport z badań przeprowadzonych wśród mieszkańców Olsztyna. Badania trwały od stycznia do kwietnia, wzięło w nich udział ponad 1,2 tys. osób. Wśród pytań pojawiały się te o znajomość funkcjonowania całodobowych i samoobsługowych stacji rowerów miejskich, wcześniejszego korzystanie z rowerów miejskich oraz oczekiwania wobec wprowadzenia takiego systemu w Olsztynie.

- Większość przebadanych przez nas osób z rowerów publicznych już wcześniej korzystała w innych miastach. Mieszkańcy bardzo słusznie tego typu rozwiązanie utożsamiają z poszerzeniem oferty komunikacyjnej, w mniejszym stopniu turystycznej. Od systemu oczekują niezawodności, prostoty, przemyślanego rozłożenia stacji i konkurencyjnych, choć nie rażąco niskich cen, a także wprowadzenia w najbliższej przyszłości - zauważają Paweł Klonowski i Rafał Ostoja-Lniski, autorzy raportu.

Wśród licznych pytań ankietowani bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat wprowadzenia w Olsztynie systemu rowerów miejskich. Aż 95 proc. wskazało, że Olsztyński Rower Miejski byłby atrakcyjnym uzupełnieniem oferty olsztyńskiej komunikacji. Z kolei na pytanie „Jak często korzystałby Pan/korzystałaby Pani z systemu ORM” ankietowani najczęściej wybierali odpowiedź „kilka razy w tygodniu” - 47 proc. Następnie „kilka razy w miesiącu” - 27 proc., „codziennie” - 11 proc., „kilka razy w roku” - 9 proc. i inne - 6 proc..

Oprócz miarodajnych wyników zyskaliśmy więc silny mandat do ubiegania się o wprowadzenie tego rozwiązania, który wykorzystamy w rozmowach z prezydentem i radnymi - twierdzą Paweł Klonowski i Rafał Ostoja-Lniski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL