Nowy numer 3/2021 Archiwum

Warto działać nawet dla jednej osoby

Już w najbliższą niedzielę w Ostródzie koncert „... by Świat usłyszał”.

Pan Jezus powiedział do apostołów: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. Chcemy podjąć ten nakaz misyjny i ogłosić Jego zmartwychwstanie. To na ten najbliższy nam świat, czyli Ostródę, archidiecezję warmińską czy Polskę jesteśmy posłani - tłumaczy Joanna Jaskółowska.

-W tym roku odbędzie się jego piąta, jubileuszowa edycja. I tym razem świat usłyszy o wielkości Boga, o jego wspaniałości, miłosierdziu, miłości i nadziei. Każdy z nas będzie mógł słowem i pieśnią uwielbiać Pana Boga za nieskończone dary i łaski, jakimi nas obdarza - mówi o koncercie Magdalena Ewertowska.

Tegoroczny koncert odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca o godzinie 18:30 w ostródzkim amfiteatrze. Będzie on poprzedzony trzydniowymi warsztatami muzycznymi, które poprowadzą muzycy z zespołu Gospel Rain z Lublina. Gospel Rain to jeden z najlepszych w Polsce zespołów muzyki chrześcijańskiej. Kilkudziesięcioosobowym zespołem, tworzonym przez pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów kieruje charyzmatyczny lider, wybitny muzyk, kompozytor i dyrygent Grzegorz Głuch.

Niedzielny koncert poprowadzi Patrycja Hurlak, aktorka, autorka książki „Nawrócona wiedźma”. Podczas koncertu będzie dawać świadectwo, jak Boża łaska działa w jej życiu, jak Bóg wyrwał ją ze szponów okultyzmu. Duchowe wsparcie zapewni o. Bartłomiej Ewertowski.

Koncert “...by Świat usłyszał” ma na celu głoszenie Dobrej Nowiny. - Po koncercie zdarza się, że ktoś podchodzi, mówi świadectwo, że jego serce zostało poruszone, albo poprzez zaangażowanie w organizację czy śpiew na scenie po długim czasie wraca do Kościoła. Powiedzieliśmy sobie kiedyś, że nawet jeśli Pan Bóg dotknie choć jedną osobę, to warto działać - mówi J. Jaskółowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama