Nowy numer 41/2019 Archiwum

Trzydzieści wykładów

Na wydziale teologii UWM w Olsztynie zakończyły się dwudniowe XVIII Dni Interdyscyplinarne "Rodzina - Naród - Bezpieczeństwo".

- Nasze naukowe spotkanie było swoistą platformą, miejscem wyrażenia, podzielenia się, usłyszenia i spojrzenia na fundamentalną wartość, wokół której koncentrują się nie tylko nasze myśli, ale i nasza działalność na naszym wydziale, na kierunku nauki o rodzinie - mówi organizator ks. dr hab. Lucjan Świto, prof. UWM.

W pierwszym dniu, w ramach międzynarodowego sympozjum, prelegenci zaprezentowali stan własnych badań dotyczących. Podejmowano m. in. temat „Rodzina i edukacja - światowy kryzys, w świetle nauki Jana Pawła II o małżeństwie i rodzinie”, czy „Regulacje wewnętrzne międzynarodowych korporacji a tradycyjny model rodziny”. W sumie pierwszego dnia wygłoszono  dwadzieścia wykładów dotyczących różnych kwestii związanych z rodziną. Drugiego – dziesięć.

- W ramach sympozjum międzynarodowego zaprezentowano najważniejsze elementy i stan poszukiwań naukowych problematyki zawartej w temacie konferencji. Nie zamknęliśmy się jedynie na wybitnych naukowców. Również ci młodzi, początkujący naukowo, mogli zaprezentować swoje wyniki badań - dodaje ks. Lucjan.

Ważnym elementem dni interdyscyplinarnych było seminarium, które było miejscem wymiany myśli i dyskusji. - Pierwszy raz przygotowane dni polegały na tym, że wprowadziliśmy dwie formuły naukowe: sympozjum oraz seminarium. W międzynarodowym gronie dyskutowaliśmy nad stanem badań na temat rodziny i jej bezpieczeństwa. Na seminarium zaś dyskutowaliśmy o możliwościach rozwinięcia współpracy. Mam nadzieję, że to seminarium będzie pierwsze w serii, by za rok zorganizować drugie. Mam taką nadzieję, dostrzegając ogromne zainteresowanie tą tematyką wśród naszych prelegentów oraz ich chęć do współpracy z naszym wydziałem - mówi wicedziekan wydziału teologii dr hab. Katarzyna Parzych-Blakiewicz, prof. UWM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL