Nowy numer 48/2020 Archiwum

Lato z Chrystusem

Odniesiemy się do Maryi jako do Tej, przez Którą ma przyjść zwycięstwo, ostateczny tryumf - mówi ks. Mariusz Pawlina.

1 i 2 lipca 2017 roku w Giżycku na Wzgórzu św. Brunona odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem Lata z Chrystusem na Mazurach oraz kultem św. Brunona w Giżycku. Przedsięwzięcie, które jest formą rozpoczęcia wakacji z Bogiem, corocznie licznie gromadzi lokalnych wiernych, odwiedzających Mazury turystów oraz żeglarzy.

W tym roku uroczystości rozpoczną się w sobotę 1 lipca o godz. 17 spektaklem ewangelizacyjnym „Wielki Tryumf Maryi” w reżyserii ks. Mariusza Pawliny. Będzie to wielkie maryjne widowisko plenerowe, przygotowane z okazji 100. rocznicy Objawień Fatimskich,140. rocznicy Objawień Gietrzwałdzkich i 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz 25-lecia Diecezji Ełckiej, w wykonaniu ponad stuosobowej wspólnoty teatralno-ewangelizacyjnej.

- Wejdziemy w wydarzenia, które są w tym roku dla Kościoła, w tym dla Kościoła w Polsce, kluczowe, niezwykle ważne. W ich centrum postawimy Maryję, Niewiastę Apokalipsy, Matkę Kościoła, Królową Polski i Królową Pokoju. Ukazując w spektaklu fatimskie orędzie przestrogi (wizja piekła) i nadziei dla świata (wezwanie do modlitwy i pokuty, pierwszych sobót miesiąca), odniesiemy się do Maryi jako do Tej, przez Którą ma przyjść zwycięstwo, ostateczny tryumf – tłumaczy ks. Mariusz Pawlina.

Po spektaklu zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura SVD, z udziałem żeglarzy, w zacumowanych na jeziorze Niegocin jednostkach pływających (na jednej z łodzi kapłan będzie celebrował Najświętszą Ofiarę).

Po Mszy św. odbędzie się wieczór uwielbienia z Maryją Królową Pokoju. Koncert uwielbienia poprowadzi Leopold Twardowski z zespołem Poznańskie Wielbienie. Leopold Twardowski jest inicjatorem i koordynatorem zaangażowanym w rekolekcje, warsztaty i koncerty uwielbienia w Polsce i za granicą. W ubiegłym roku był odpowiedzialny za oprawę muzyczną obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski na stadionie INEA w Poznaniu (m.in. był twórcą hymnu "Gdzie Chrzest, tam nadzieja"). W tym roku jest koordynatorem uroczystości 100. Rocznicy Objawień Fatimskich na Jasnej Górze.

Podczas trwania uroczystości, na wzgórzu św. Brunona stanie Ołtarz Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Uroczystości związane z inauguracją Lata z Chrystusem na Mazurach poprzedzą kilkudniowe rekolekcje ewangelizacyjne, poprowadzone przez ks. Michała Olszewskiego SCJ, dyrektora ewangelizacyjnego portalu Profeto.

Drugiego dnia, w niedzielę 2 lipca, o godz. 13:00 w sanktuarium św. Brunona zostanie odprawiona Msza św. odpustowa połączona z procesją ewangelizacyjną na Wzgórze św. Brunona. W procesji, w kostiumach odgrywanych postaci, wezmą udział wykonawcy spektaklu Wielki Tryumf Maryi. Podczas procesji odbędzie się poświęcenie Tablicy Żołnierzy Wyklętych, Ronda im. św. Jana Pawła II oraz pomnika upamiętniającego 1050. Rocznicę Chrztu Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama