Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trzeba służyć

Na zakończenie roku formacji szafarze archidiecezji warmińskiej udali się na pielgrzymkę.

Spotkanie z Matką Bożą rozpoczęli od modlitwy różańcowej. Następnie, pod przewodnictwem abp. Edmunda Piszcza, uczestniczyli w Eucharystii.

W homilii arcybiskup podziękował szafarzom za ich pomoc i wsparcie pracy kapłanów, którzy często posługują w konfesjonale i w pierwsze piątki miesiąca nie są w stanie dotrzeć do wszystkich chorych. Dziękował również ich rodzinom za wsparcie i poświęcenie. Arcybiskup Piszcz odniósł się do posługi w Kościele. Na wzór Maryi, która w pełni oddała się wspólnocie pierwszych chrześcijan, szafarze również służą wiernym. Matka Boża, nie zważając na trudności i doświadczenia, przyjęła wolę Bożą, bo wiedziała, że jest powołana do służby. Jest więc wspaniałym wzorem dla tych, którzy służą bezinteresownie Kościołowi, często poświęcając swój wolny czas, by wspierać pracę kapłanów, nie oczekując niczego w zamian. – To, co czynicie, jest waszą odpowiedzią na powołanie Pana Boga, a tym powołaniem trzeba służyć, jak Maryja – mówi ks. Bartłomiej Matczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL