Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zawsze będę z wami

"Odmawiajcie gorliwie Różaniec" - prosiła Maryja.

Objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie rozpoczęły się 27 czerwca 1877 roku i trwały do 16 września 1877 roku. Maryja przez wizjonerki - Barbarę Samulowską i Justynę Szafryńską - zostawiła nam wiele ważnych myśli.

30 czerwca 1877 r., na prośbę ks. proboszcza Augustyna Weichsla, J. Szafryńska zapytała Matkę Bożą: "Czego żądasz?". Usłyszała odpowiedź: "Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec". Były to pierwsze słowa, którymi Matka Boża zwróciła się do widzących ją dziewczynek. Również ostatnie polecenie Maryi - 16 września 1877 r. - odnosiło się do tej modlitwy: "Odmawiajcie gorliwie Różaniec". Maryja ostrzegała również, że "przed końcem świata szatan obchodzi Ziemię jak zgłodniały pies, aby pożreć ludzi" i stąd tak wielu ludzi ulega grzechom i kłamstwu.

To właśnie w Gietrzwałdzie Maryja zapowiedziała, że alkoholicy będą ukarani, ale mogą zostać uzdrowieni, jeśli nie będą już pić i będą gorliwie odmawiać Różaniec. Praktycznie na każde pytanie wizjonerek Matka Boża odpowiadała, by odmawiać Różaniec, ale zaznaczyła również, że ważniejsza od tej formy modlitwy jest Msza Święta.

8 września 1877 roku Maryja powiedziała dziewczynkom: "Nie smućcie się, bo ja zawsze będę przy was". Tego też dnia pobłogosławiła źródełko.

Ostatni raz Maryja ukazała się w Gietrzwałdzie 16 września. W swoich ostatnich słowach prosiła: "Odmawiajcie gorliwie Różaniec".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama