GN 24/2021 Otwarte Archiwum

Nie czuję się pisarzem

- Czytanie książki "dla ciebie" będę pamiętała jako najpiękniejsze w moim życiu rekolekcje - mówi Dorota.

W Rychnowie odbyła się premiera książki „dla ciebie”. Jej autorem jest tamtejszy proboszcz, ks. Krzysztof Niespodziański. - Książka ta to obraz kapłańskiej codzienności, tej zwyczajnej, ale ciekawej, niekiedy wzruszającej. Codzienności, którą ks. Krzysztof zapisuje spotkaniami z ludźmi i dobrem ofiarowywanym ludziom - mówi ks. Maciej Bartnikowski.

- Nie czuję się pisarzem - uśmiecha się ks. Krzysztof. - Kiedy głosiłem kazania, często odwołując się do tego, co przeżyłem, do wydarzeń, które miały miejsce, i nimi się dzieliłem, opowiadając o mojej wierze, o tym, co Pan Jezus objawia, często ludzie przychodzili do mnie i prosili: „Proszę księdza, ksiądz powinien  to spisać, bo można później do tego wrócić”. I tak mnie namówili - mówi ks. Niespodziański.

Książka „dla ciebie” ukazała się nakładem Warmińskiego Wydawnictwa Diecezjalnego. Jej redaktorką jest Dorota Sadłowska.

- Praca nad książką była dla mnie ogromnym wyróżnieniem, darem, prezentem. Czytanie tych tekstów nie było doszukiwaniem się usterek stylistycznych, poszukiwaniem zagubionych przecinków. To czytanie będę pamiętała jako najpiękniejsze w moim życiu rekolekcje. Jako spotkanie z Bogiem i z samym sobą. Nosi tytuł najlepszy. Ona jest dla mnie. Jest i dla ciebie - mówi Dorota.

Ks. Krzysztof zajmuje się malarstwem sztalugowym, ikonopisarstwem, grafiką artystyczną i animacją klasyczną. Jego wiersze doczekały się wielu publikacji. W 2005 r. opublikował tomik „Dla przyjaciół”, w 2010 r. rozmyślania religijne „Do poduszki”. W 2014 r. wydał książki: „Rychnowo - tajemnica drewnianej perły” oraz „Grunwaldzka poziomka i inne bajdurzenia wiejskiego proboszcza”. W tym roku „dla ciebie”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama