Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wakacje dla rodaka

Już 16 lipca na Warmię przyjedzie grupa 50 dzieci - z Kazachstanu, Białorusi oraz Polski.

Będą to dzieci i młodzież w wieku 13-16 lat, a ich miejscem będzie Dom Rekolekcyjny "Zacheusz" w Nowym Kawkowie.

- Chodzi o okazanie wsparcia naszym rodakom, podtrzymywanie w nich polskości poprzez upowszechnianie znajomości języka polskiego i tradycji narodowych oraz krzewienie kultury języka polskiego - podkreśla Joanna Wilk-Yaridiz z Fundacji dla Rodaka, organizatorka akcji "Wakacje dla Rodaka".

Młodzi ludzie zostaną na Warmii do 30 lipca. Przez cały pobyt będą mieli zapewnione liczne atrakcje: zwiedzanie Olsztyna, Szczytna, Dźwierzut, Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, warsztaty m.in. garncarstwa czy teatralne, sesję zdjęciową z profesjonalnym fotografem, dzień z harcerzami, wizytę i występ podczas Olsztyńskich Dni Folkloru, wieczór z wodzirejem i wiele innych. Organizatorzy jednak chcą, by pobyt na Warmii i Mazurach dzieci zapamiętały na długo - myślą im jeszcze zafundować jednodniowy spływ kajakowy Łyną.

- Wsparło nas już mnóstwo osób, wszystkim gorąco dziękujemy, ale brakuje nam jeszcze pieniędzy na pokrycie kosztów spływu i autokaru, na niektóre wycieczki. Za wszelką pomoc z góry dziękuję - mówi J. Wilk-Yaridiz.

Wszelkie informacje o akcji "Wakacje dla Rodaka" oraz o możliwości wsparcia inicjatywy można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama