Nowy numer 42/2019 Archiwum

Duchowe pielgrzymowanie

Nie możesz iść na pielgrzymkę? Ta inicjatywa jest dla ciebie.

Podobnie jak w latach poprzednich można uczestniczyć w warmińskiej pielgrzymce, nie ruszając na pątniczy szlak. - Duchowy Pielgrzym to inicjatywa dla tych, którzy z różnych względów, np. zdrowotnych, nie mogą pielgrzymować razem z nami. Łączymy się z takimi osobami poprzez modlitwę. Zabieramy również na pątniczy szlak ich intencje i modlimy się za nich każdego dnia na modlitwie różańcowej i podczas Mszy św. - tłumaczy ks. Roman Dąbkowski.

Żeby zostać duchowym pielgrzymem, należy zgłosić swoją chęć i gotowość pod numerem: 693 244 585.

Duchowy pielgrzym uczestniczy w pielgrzymce i korzysta ze wszystkich owoców pielgrzymowania - każdego dnia duchowi pielgrzymi otaczani są modlitwą podczas Różańca czy podczas Mszy św., a w ich imieniu pielgrzymi zanoszą intencje Matce Bożej.

Duchowy pielgrzym ma też swoje obowiązki – w czasie trwania pielgrzymki do Częstochowy (czyli od 30 lipca do 12 sierpnia) w miarę możliwości każdego dnia uczestniczy we Mszy świętej i przyjmuje Komunię Świętą (lub jeśli nie ma możliwości uczestniczenia we Mszy świętej, nawiedza kościół lub odmawia dowolną modlitwę przed obrazem Matki Bożej); każdego dnia odmawia dziesiątek różańca świętego w intencji pielgrzymów zmierzających do Ostrej Bramy lub na Jasną Górę; każdy dzień przeżywa z konkretną intencją i w tej intencji podejmuje dowolne wyrzeczenie, a także każdego dnia odmawia Modlitwę Duchowego Pielgrzyma.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL