Nowy numer 42/2019 Archiwum

Eko-Festyn w Barczewie

Już w najbliższą niedzielę moc atrakcji i wspaniałe nagrody do wygrania.

23 lipca w miejskim amfiteatrze odbędzie się II Barczewski Eko-Festyn Parafialny organizowany przez parafię św. Anny. Rozpocznie się on od Mszy św. o godz. 11.30 w kościele parafialnym św. Anny i św. Szczepana. Festyn w amfiteatrze poprowadzą Justyna Krzywkowska oraz ks. Marcin Brzostek.

- To nie jest taki typowy festyn, ale eko-festyn. Organizujemy go już po raz drugi, w odpowiedzi na encyklikę papieża Franciszka „Laudato si”, przez niektórych nazywaną ekologiczną czy zieloną encykliką. Papież wskazywał w niej na aspekty związane z ochroną środowiska - tłumaczy ks. Brzostek. - Festyn jest wyjściem naprzeciw nauczaniu papieża, służy również integracji parafian i mieszkańców, a także pozwala na pozyskanie środków na remont naszego kościoła - mówi duszpasterz.

W programie festynu znalazły się występy, program artystyczny ks. Grzegorza Kunka, konkursy: wokalny, plastyczny, z wiedzy ekologicznej. Oprócz atrakcji na scenie na tych, którzy przybędą do Barczewa czekać będą stoiska edukacyjne, liczne konkursy a także stoiska z przekąskami i ciastami przygotowanymi przez parafian.

Będzie można również zaopatrzyć się w Dukaty św. Anny i wygrać atrakcyjne nagrody. - Dukaty św. Anny to cegiełki-bilety do loterii fantowej. Każdy będzie mógł kupić dowolną ich ilość, cena to tylko 5zł, a nagrody przekazane nam przez darczyńców bardzo cenne: rower miejski, bieżnia stacjonarna, ekspres do kawy, vouchery do SPA czy parku rozrywki, obrazy, książki i wiele, wiele innych - zachęca ks. Brzostek.

Eko-Festyn w Barczewie  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL