Nowy numer 46/2019 Archiwum

Taki był zamysł

Na 140. rocznicę objawień w Gietrzwałdzie parafianie ufundowali obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Podczas Eucharystii proboszcz ks. Stanisław Majewski poświęcił obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. - Od dawna marzyłem o tym, żeby taki wizerunek był w bazylice - mówi.

W kościele pw. św. Jerzego w Kętrzynie jest wiele wizerunków Maryi. Jest Matka Boża Miłosierdzia, Pani Ostrobramska; jest Matka Boża Nieustającej Pomocy; jest figurka Niepokalanej... - Ale od zawsze brakowało mi Gietrzwałdzkiej. Mam do niej ogromny sentyment, tym bardziej, że jest ona Matką naszej diecezji, przemówiła do wizjonerek po polsku, zapewniała, że nieustannie będzie z nami. Zresztą te objawienia, jako jedyne w Polsce, zostały oficjalnie uznane przez Kościół - mówi proboszcz ks. Stanisław Majewski.

Obraz na desce olejną techniką namalował Waldemar Sieniakowski. Już wcześniej do kościoła namalował obraz św. Józefa. - Taki był zamysł, żeby na 140. rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie pozostał ślad w naszym kościele - mówi ks. Stanisław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama