Nowy numer 2/2021 Archiwum

Św. Krzysztofie, prowadź nas!

XII Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

Trwa Tydzień św. Krzysztofa, w tym roku obchodzony pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Z tej okazji, jak co roku, odbył się w Olsztynie „Dzień bez mandatu” zorganizowany przez MIVA Polska, Krajowego Duszpasterza Kierowców, przy udziale WRD KW Policji, Służby Celno-Skarbowej, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego i Fundacji Kierowca Bezpieczny.

Policjanci zatrzymywali kierowców dopuszczających się wykroczeń, ale zamiast mandatu dawali im rady dotyczące bezpiecznej jazdy, a ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców rozdawał breloczki ze św. Krzysztofem i 10 przykazań kierowców. - Dzień św. Krzysztofa to apel, zachęta do bezpiecznej jazdy przez cały rok, nie tylko dziś. Kierowcy, z którymi rozmawiamy cieszą się, że odjeżdżają stąd dzisiaj bez mandatów, ale też dziękują i obiecują, że będą jeździć bezpiecznie - podkreśla ks. Midura. Dodaje, że wśród największych grzechów kierowców trzeba wymienić jazdę po alkoholu, egoizm na drodze, brak szacunku do użytkowników ruchu drogowego. - Jest takie stare przykazanie, które mówi „poruszaj się na drodze tak, żeby na widok policjanta ruchu drogowego twoje serce się cieszyło”. Warto też pamiętać o modlitwie przed wyruszeniem w podróż - to nas nastawia pozytywnie do tego, co potem robimy na drodze - dodaje duszpasterze.

Krajowy Duszpasterz Kierowców wręczył dziś również szczególne wyróżnienie - Złotą Kierownicę św. Krzysztofa. Trafiła ona do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, który od wielu lat wspiera działania MIVA Polska i duszpasterstwa kierowców. - Każde wyróżnienie to dla nas zachęta do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Jesteśmy w połowie wakacji, dlatego tej pracy przed nami jeszcze naprawdę dużo. Będziemy robili wszystko, co w naszej mocy, by każdy bezpiecznie dojechał na miejsce - powiedział mł. insp. Robert Zalewski, naczelnik WRD KW.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama