Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ruszyła nowa edycja 500 Plus

Elżbieta Rafalska, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, odwiedziła Warmię, gdzie m.in. rozmawiała o realizacji programu wsparcia rodzin.

Minister Rafalska odwiedziła Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie, spotkała się również z dziennikarzami w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, gdzie mówiła o nowej edycji programu.

- Gminy są bardzo dobrze przystosowane do obsługi tego zadania. Wnioski są przyjmowane na bieżąco, nie ma oblężenia punktów przyjmujących wnioski, ludzie nie stoją w kolejkach, nie mamy sygnałów o żadnych sytuacjach krytycznych - mówiła minister Rafalska. Dodała, że incydent w Ornecie, gdzie nie zdążono na czas wydrukować wniosków, był jednorazowy i szybko został opanowany. Podkreśliła również, że wiele wniosków składanych jest drogą elektroniczną. - To bardzo wygodny i funkcjonalny kanał - stwierdziła.

- Przez pierwsze 3 dni sierpnia w naszym województwie złożonych zostało prawie 7 tys. wniosków, z czego aż 62 proc. w formie elektronicznej. Dodatkowo w gminach powstały nowe stanowiska przyjmowania wniosków, ośrodki wydłużyły godziny pracy, dlatego przyjmowanie wniosków przebiega bardzo sprawnie - dodał wojewoda Artur Chojecki.

Podczas spotkania z dziennikarzami minister Rafalska omówiła również sytuację bezrobocia. - Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lipcu - tak samo jak w czerwcu - 7,1 proc. Od 1991 r. wskaźnik bezrobocia w lipcu nie był tak niski - mówiła minister Rafalska. W województwie warmińsko-mazurskim bezrobocie spada, ale wciąż jest najwyższe w kraju i wynosi 12 proc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama