Nowy numer 42/2019 Archiwum

Objawienie i rozum

Apostolat Biblijny księży Werbistów.

W Pieniężnie działa Apostolat Biblijny Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego, którego koordynatorem jest od 2014 roku ks. Jan Bocian SVD.

- Religia jest często pojmowana jako pewna tradycja, a to już stanowi zagrożenie. Należy ożywiać wiarę, upowszechniać Biblię jako główne źródło naszej wiary, ukazywać ją wśród ludzi wierzących, jak również wśród tych, którzy byli wychowani w kulturze chrześcijańskiej, ale w pewnym momencie ją zatracili - uważa werbista.

Od kilku już lat ks. Jan organizuje razem z dr Danutą Radziszewską-Szczepaniak wakacyjne spotkania bilbijno-filozoficzne.

- Konkretny życiowy problem rozpatrujemy z punktu widzenia Objawienia Bożego, jak również przyrodzonego rozumu ludzkiego - tłumaczy ks. Bocian. Przyznaje, że wielu ludzi nie jest w stanie dostrzec działanie Boga w codzienności. - To trudność dla wielu osób, dlatego wiara przycicha i trzeba ją ożywiać. Na naszych kursach pokazujemy m.in. symbolikę zawartą na kartach Pisma Świętego. Starożytni posługiwali się symbolami w całkowicie inny sposób niż my. Trzeba dotrzeć do mentalności ówczesnych ludzi, zrozumieć ich pojmowanie, a wówczas człowiekowi - również wątpiącemu - częstokroć otwierają się oczy i zaczyna inaczej patrzeć na Biblię i swoje życie - podkreśla ks. Bocian.

Ks. Jan prowadzi obecnie zapisy na biblijno-filozoficznego Sylwestra, którego tematem rozważań będzie przyjaźń. Zapisywać można się mailowo: janbocian@op.pl. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL