Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nad jeziorem Czos

Poświęcenie sprzętu wodnego i błogosławieństwo żeglarzy.

W niedzielę już po raz ósmy w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie odbyło się uroczyste poświęcenie sprzętu wodnego. Po Mszy św. o 12.00 z kościoła wyruszyła nad jezioro Czos grupa wiernych, której przewodniczył ks. proboszcz Robert Kaniowski.

Przy pomoście plaży na os. Grunwaldzkim czekali już żeglarze, niektórzy właśnie dopływali na swoich wodnych maszynach. Proboszcz, po wygłoszonym słowie i modlitwie do Matki Bożej Brasławskiej Królowej Jezior, poświęcił sprzęt pływający i udzielił błogosławieństwa wszystkim korzystającym z niego.

Na zakończenie życzył wszystkim satysfakcji z wypoczynku nad wodą. - Po części oficjalnej można było skorzystać z przejażdżki wodnymi pojazdami po naszym pięknym jeziorze. Serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim przybyłym żeglarzom i tym, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem na wodzie - mówi Henryk Nikonor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL