Nowy numer 43/2019 Archiwum

Daj mi pić

Spotkanie Jezusa z Samarytanką pokazuje, jak ważne dla Niego jest spotkanie z pragnącym człowiekiem.

Podczas wakacji odbywają się rekolekcje dla katechetów. Obecnie w WSD „Hosianum” trwa ich druga tura. - Cel jest taki, by słuchać Tego, którego głoszą, Jezusa Chrystusa. Żeby pogłębić życie duchowe - mówi ks. Adam Bielinowicz, dyrektor wydziału nauki katolickiej.

Rekolekcje głosi ks. Dariusz Sonak. - Każdy z nas nosi w sobie pragnienia, które często pobudzają nas do działania, przypominają o różnych tęsknotach naszego serca i życia. Spotkanie Jezusa z Samarytanką pokazuje, jak ważne dla Niego jest spotkanie z pragnącym człowiekiem. Jezus, który wychodzi naprzeciw pragnień Samarytanki, przypomina o tym, że każdy z nas może być przed Nim sobą, z konkretnymi pragnieniami. Katecheza spotkania przy studni daje odwagę, aby zawołać ze swojego pragnienia: „Daj mi pić!”, tak jak zawołał do Samarytanki sam Jezus - mówi ks. Sonak.

Kapłan zauważa, że najtrudniejsze jest czasem nazwanie swoich pragnień i stanięcie z nimi przed Jezusem. Przypominają nam one czasem o tym, że może kiedyś ktoś nie zaprowadził nas do źródła, nie spełnił swojego obowiązku wobec nas. - Teraz tym źródłem może być Jezus, o ile w ufnością, jak kobieta z Samarii, stanę przed nim w świadomości z tym kim jestem dzisiaj - dodaje rekolekcjonista.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama