Nowy numer 44/2020 Archiwum

Oni zainspirowali nas

Instytut Rozwoju Talentów "Orzeł" im. bp. gen. Tadeusza Płoskiego to nowa inicjatywa Fundacji "Otwarte dłonie", która działa przy parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie.

Do tej pory jej główną działalnością była szeroko pojęta pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych i wspomaganie rodziców w wychowaniu dzieci. - Dziś nadszedł czas rozszerzenia naszej działalności - mówi prezes Wioletta Bulejak.

Już na początku października, podczas Memoriału im. bp. gen. Tadeusza Płoskiego, który odbędzie się 7 października przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie, instytut zaprezentuje pierwszych sportowców, których objął opieką. - Proszę mi wierzyć, mimo że mają zaledwie po 11-14 lat, osiągnęli już coś w Polsce, a nawet w Europie. Zainspirowali nas, że zdrowe, wysportowane, uzdolnione dziecko też może być potrzebujące. Im też trzeba pomóc - dodaje prezes Bulejak.

Fundacja opieką chce otoczyć nie tylko młodych sportowców, ale także dzieci uzdolnione artystycznie.

- Biskup Płoski jest związany z naszą parafią. Tu mieszkają jego mama i rodzeństwo. Chcemy, aby jego imię było znane i szanowane, by pamięć o nim była przekazywana młodym pokoleniom. Stąd zamysł, by on patronował instytutowi. Pragniemy ukazywać młodym utalentowanym osobom wartości, jakie w życiu niósł tragicznie zmarły ordynariusz polowy Wojska Polskiego, choćby ukochanie słów: „Bóg, honor, ojczyzna” - podkreśla proboszcz ks. Marian Matuszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama