Nowy numer 44/2020 Archiwum

To jest dramat

W kurii archidiecezji warmińskiej odbyło się spotkanie dekanalnych duszpasterzy młodzieży i zespołu ds. młodych.

- Młodzież wymaga od nas pełnej mobilizacji. Schodzimy z kanapy, rozpoczynamy działania. W tym roku w archidiecezji ruszamy z synodem młodych. Duszpasterstwo młodych to duszpasterstwo przyszłości. Jacy oni są dzisiaj, taki Kościół będzie jutro - mówił ks. Radosław Czerwiński, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

Na spotkaniu poruszano sprawy najbliższych spotkań z młodymi (Gietrzwałd, Rybaki), synodu młodych i bierzmowania. - Chodzi o jedno dobro; dobro, które ma na imię młodzież. Toczymy walkę o zbawienie człowieka. My, niestety, żyjemy w czasach, kiedy jako wierzący godzimy się z tym, że ludzie odchodzą od Kościoła. Dramatem jest, kiedy katecheta mówi: „Cześć młodzieży mi się wypisała z religii. Dobrze, będzie spokój”. To jest porażka duszpasterska - mówił ks. Bartłomiej Matczak, dyrektor wydziału duszpasterskiego warmińskiej kurii.

Zaznaczał, że duszpasterstwo młodzieży jest priorytetem. - To jest sprawa zbawienia. Nie moja prywatna czy kurialna - podkreślał ks. Bartłomiej Matczak.

Ks. Czerwiński mówił, że w wielu dekanatach dzieją się ciekawe inicjatywy dla młodych. Może nie medialne, krzykliwe i masowe, ale zbliżające do Jezusa, do osobistego spotkania z Nim. - Chodzi o to, abyśmy dzielili się tym. Mówili, wymieniali doświadczenia. Młodzi potrzebują przewodnika. Oni często jadą, by doświadczyć spotkania, jakiejś radości. A my mamy zatroszczyć się o to, aby to było również miejsce ich spotkania z Panem Bogiem. To nasze zadanie - mówił duszpasterz młodzieży.

Na spotkaniu było ponad 50 osób. Kapłani i kilku świeckich przedstawicieli chrześcijańskich ruchów młodzieżowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama