Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Rozpoczyna się duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W tym roku obchodzimy 140. rocznicę objawień Maryi w Gietrzwałdzie oraz 50. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 10 września, ale samo święto Matki Bożej Gietrzwałdzkiej przypada 8 września, w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dziś rozpoczyna się nowenna przed tą uroczystością, zachęcamy do włączenia się w to modlitewne przygotowanie.

Nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – dzień I

Wstęp

K. Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu.
W. Panie, pospiesz ku ratunkowi memu.
K. Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu.
W. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

Przybądź Duchu Święty, napełnij serca Twych wiernych i ogień Twej miłości w nich zapal.

K. Ześlij Ducha Twojego, a powstanie życie.
W. I odnowisz oblicze ziemi.

Módlmy się: Boże, Tyś pouczył serca wiernych światłem Ducha Świętego, daj nam w tymże Duchu poznać, co jest prawe i Jego pociechą zawsze się radować. Przez Chrystusa Pana naszego.
W. Amen.

Modlitwa dnia

Bądź pozdrowiona, Matko Najświętsza, Królowo Ziemi Warmińskiej. Tyś wybrała Gietrzwałd jako szczególne źródło Twoich łask. Oto staję u stóp Twoich, Maryjo, Pani Gietrzwałdzka. Całą duszą i sercem błagam Cię najgoręcej, racz spojrzeć na mnie, Two­jego sługę (Twoją służebnicę). Przyjdź mi z pomocą, abym mógł (mogła) podźwignąć moją grzeszną duszę ku dobru i cnocie. Spraw, abym jak najszybciej stał(a) się godnym (godna) łaski i Bożego miłosierdzia. O Maryjo, któraś po Zwiastowaniu Aniel­skim nawiedziła św. Elżbietę, proszę Cię, nawiedź dzisiaj moją duszę i moje serce, abym wsparty(a) Twoją łaską, mógł (mogła) uświęcić swoje życie, żyjąc tylko dla Ciebie i dla Twego Boskiego Syna, a mojego Zba­wiciela. Amen.

Ojcze nasz..., 3 x Zdrowaś, Maryjo..., Chwała Ojcu...

Westchnienie

Matko Boża Gietrzwałdzka, serdecznie Cię proszę, niech Syna Twojego w sercu moim noszę. Nie wypuszczaj mnie z Twojej opieki, dopóki nie połączę się z Tobą w niebie na wieki.

Modlitwa błagalna

Przeczysta Dziewico, Matko Boża i Pani Gietrzwałdzka, bądź pochwalona, łaski pełna Królowo Nieba i Ziemi. Oto ja, Twój syn (Two­ja córka), staję przed Tobą z moimi kłopota­mi i zmartwieniami. Zdaję sobie sprawę, jak bardzo jestem słaby(a). Moje słabości i zanie­dbania, upadki i niewierności względem Ciebie, a nade wszystko moje grzechy nie po­zwalają mi nawet podnieść oczu ku Tobie. Do kogóż jednak pójdę, jeśli nie do Ciebie, mojej Matki? Ty mnie najlepiej rozumiesz, wysłuchasz i dopomożesz. Ty przecież nieu­stannie wstawiasz się za mną u Twego Syna, wypraszasz mi Jego przebaczenie i potrzebne łaski. A zatem do Ciebie, o Pani Gietrzwałdzka, uciekam się w moich niedolach, prosząc pokor­nie, abyś raczyła wstawić się za mną u Twego Syna Jezusa Chrystusa. Racz przeto przyjąć moje prośby zanoszone do Ciebie w tej no­wennie. Wstawiaj się za mną u Boga, abym mógł (mogła) otrzymać to, czego tak bardzo pra­gnie moja dusza. Wejrzyj łaskawym okiem na mnie i całą moją rodzinę. Uproś mi łaskę wytrwania w wierności Chrystusowi i moim postanowieniom. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama