Nowy numer 48/2020 Archiwum

Frombork najlepszy w kraju?

Wzgórze zamkowe walczy o tytuł najwspanialszego obiektu w Polsce.

Polska Organizacja Turystyczna przeprowadziła na Narodowym Portalu Turystycznym www.polska.travel głosowanie, które miało wyłonić w każdym regionie naszego kraju najwspanialsze zabytki w kategorii zamki i pałace.

- Zamki i pałace na przestrzeni dziejów wpisały się w krajobraz Polski. Stanowią ważne dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Wiele z nich to skarby kultury i perły architektury, z bogatym wyposażeniem i zbiorami sztuki. Polskie zamki i pałace to cenne zabytki pełniące nie tylko funkcje muzealne i kulturalne, ale także hotelarskie, restauracyjne, konferencyjne, wypoczynkowo-zdrowotne (spa i wellness), rekreacyjne i rozrywkowe. Wraz z zachowanymi przypałacowymi parkami i ogrodami stanowią ważną grupę atrakcji turystycznych rozmieszczonych w prawie wszystkich zakątkach Polski - podkreślali organizatorzy.

W województwie warmińsko-mazurskim zwycięskim obiektem okazał się Zespół Wzgórza Zamkowego we Fromborku. W top 5 znalazły się również Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, Zamek w Nidzicy, Zamek Ryn oraz Zamek Reszel.

Teraz od 1 do 15 września będzie trwało ogólnopolskie głosowanie na najlepszy zamek lub pałac w kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama