Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pamiątki z Gietrzwałdu

W Bibliotece "Hosianum" otwarto wystawę poświęconą 140. rocznicy objawień i 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej.

W Bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej "Hosianum" do końca roku można zwiedzać wystawę poświęconą 140. rocznicy objawień i 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej w Gietrzwałdzie. W 6 gablotach zaprezentowane zostały pamiątki i publikacje pochodzące ze zbiorów bibliotecznych.

Wśród nich na uwagę zasługują obrazki i broszury na temat objawień gietrzwałdzkich jeszcze z okresu międzywojennego. Najstarsza pamiątka jest w języku niemieckim i pochodzi być może z końca XIX wieku. Na wystawie znalazło się miejsce na zaprezentowanie postaci Philippa Krementza, który był biskupem warmińskim w czasie objawień Matki Bożej. Są zdjęcia dokumentujące ruch pielgrzymkowy, a także fotografie z uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej w 1967 roku. Zaprezentowany został cieszący się do dziś ogromnym powodzeniem i rzadki do zdobycia tom "Studiów Warmińskich" z 1977 roku, poświęcony w całości objawieniom Maryjnym w Gietrzwałdzie, a także współczesne publikacje.

Wystawę można oglądać w Bibliotece "Hosianum" w poniedziałki od 10.00 do 15.00, od wtorku do piątku - od 9.00 do 17.00, a w soboty - od 9.00 do 14.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL