GN 42/2019 Archiwum

Dojazd na uroczystości do Gietrzwałdu

Specjalne linie komunikacji publicznej i ponad 7 tys. miejsc parkingowych przygotowali organizatorzy obchodów jubileuszowych.

Organizatorzy niedzielnych uroczystości  w Gietrzwałdzie spodziewają się ponad 100 tys. wiernych, którzy zechcą uczestniczyć w celebracji 140. rocznicy objawiań Maryi i 50 rocznicy koronacji wizerunku Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

- Dlatego ze strony Policji ogromna prośba, aby wszyscy dojeżdżający uczestnicy uroczystości bezwzględnie słuchali poleceń policjantów, którzy będą uczestniczyć w zabezpieczeniu obchodów. Proszę wykonywać ich polecenia, co w znacznej mierze ułatwi nam pracę i zaoszczędzi pielgrzymom niepotrzebnych emocji - zwraca się z apelem naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie kom. Sebastian Nowak.

Cały ruch pojazdów osobowych w kierunku do Gietrzwałdu z Olsztyna będzie kierowany na parkingi usytuowane przy błoniach przez miejscowość Woryty. - Na każdym wjeździe do Gietrzwałdu będą stały patrole, które będą kierować ruchem - wyjaśnia komisarz. Parkingi dla samochodów wjeżdżający od strony Ostródy będą usytuowane na ul. Szkolnej, a wjazd do nich będzie otwarty na środkowym wjeździe do miejscowości, w kierunku Sząbruku. - Bardzo proszę o korzystanie wyłącznie z tych parkingów - apeluje.

W niedzielę 10  września ruch pojazdów osobowych w Gietrzwałdzie będzie wstrzymany. Komunikacja publiczna oraz autokary będą wjeżdżały do miejscowości pierwszym wjazdem od Olsztyna, na wysokości Nagladów. Samochody tzw. VIP będą wjeżdżały trzecim wjazdem od strony Olsztyna.

- Mam prośbę, by jak najwięcej osób korzystało z komunikacji publicznej. Autobusy te będą wjeżdżać do Gietrzwałdu i regularnie kursować na trasie Olsztyn-Gietrzwałd - wyjaśnia kom. Nowak. Dodaje, że wszystkie lewoskręty na wysokości Gietrzwałdu zostaną zakazane znakami drogowymi.

W sumie organizatorzy przygotowali 300 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych, prawie 700 dla autokarów i ponad 6 tys. dla samochodów osobowych.

Do przyjazdu na uroczystości komunikacją miejską zachęca również rzecznik prasowy Paweł Pliszka z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. - Miejsc postojowych dla samochodów osobowych będzie sporo, ale na pewno nie wystarczy dla wszystkich. Na niedzielne uroczystości przygotowaliśmy specjalne linie autobusowe: G1 i G2. Będą kursowały autobusy przegubowe, mogące zabrać do 160 osób. Myślę, że nawet kilka tysięcy osób będzie mogło skorzystać z tej komunikacji - wyjaśnia rzecznik.

Linia G1 - Dworzec Główny (przystanek na ul. Dworcowej) - Dworcowa - Piłsudskiego - Kościuszki - Niepodległości - Śliwy - Warszawska - Armii Krajowej - Sielska - Gietrzwałd.

Linia G2 - Pieczewo - Wilczyńskiego - Sikorskiego - Obrońców Tobruku - Armii Krajowej - Sielska - Gietrzwałd.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama