Nowy numer 42/2019 Archiwum

Musimy nadążać

Na Wydziale Teologii UWM katecheci spotkali się na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

- Spotykamy się każdego roku przed rozpoczęciem pracy. To konferencje metodyczne, dotyczące spraw nauczania religii i szeroko pojętej katechizacji - wyjaśnia ks. Adma Bielinowicz, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej.

Wykład na temat „Katecheta wiecznie poszukujący - o możliwościach wzbogacania warsztatu metodycznego w przedszkolu i szkole” wygłosiła dr Aneta Rayzacher-Majewska.

- Musimy przede wszystkim szukać coraz to nowszych sposobów dotarcia do ucznia. Bo o ile nasz przekaz, treści wiary są stałe, to odbiorcy są bardzo zróżnicowani, uczniowie zmieniają się coraz szybciej i trzeba za nimi nadążyć. Dlatego każde nowe, ciekawe sposoby nauczania są bardzo potrzebne - podkreślała prelegentka. Dodała, że to rodzice są pierwszymi katechetami dla swoich dzieci. - Wielu z nich zwalnia się z tej funkcji, sądząc, że religia w szkole wystarczy. Tak nie jest. Poza tym rodzice mają realny wpływ na to, czy ich dzieci w ogóle uczą się religii - w wielu przedszkolach nie ma religii, a jeśli rodzice chcieliby takiego nauczania, to przedszkole musi takie lekcje zorganizować - podkreśliła A. Rayzacher-Majewska.

W archidiecezji warmińskiej pracuje 470 katechetów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL