Nowy numer 43/2019 Archiwum

Zero alkoholu podczas ciąży

Najbliższy mecz Stomilu Olsztyn to nie tylko hit kolejki, ale też i hit informacyjny. Każdy dowie się, co to jest FAS.

W najbliższą sobotę kolejny ważny mecz Stomilu Olsztyn. Przeciwnik - Miedź Legnica, obecny lider I ligi. Emocji będzie zapewne dużo. Jednak w tej akcji nie o mecz chodzi, a o kampanię, która będzie miała miejsce na olsztyńskim stadionie. Dotyczyć ona będzie FAS, czyli alkoholowego zespołu płodowego.

W poprzednich latach akcje były skierowane raczej do kobiet. Ulotki na starym mieście, spotkania w szkołach, na uniwersytecie. W sobotę wielkie wejście na murawę.

- W tym roku chcemy potrząsnąć facetem - uśmiecha się Sebastian Polakowski. - My faceci, my kibice, mamy być odpowiedzialni - mówi.

- Bez wahania podjęliśmy temat. Wprawdzie na meczach na trybunach nie widać kobiet w ciąży, które piłyby alkohol. Ale my często włączamy się w takie akcje społeczne. Wspomagamy dzieci z domów dziecka. A to jest jeden z projektów, który jest cenny, bo może dzięki temu uda się uratować choćby jedno dziecko. I dlatego jednego warto poświęcić swój czas, pieniądze i zaangażować się - podkreśla Robert Knote ze Stowarzyszenia „Socios Stomil”, zrzeszającego kibiców piłkarskiej drużyny OKS Stomil Olsztyn.

Przed meczem klubowa maskotka Stomilek będzie witała kibiców, dzieci, mamy, rodziny. Rozdawane będą balony, ulotki informacyjne. - Chcemy, aby ta akcja wróciła po meczu z nimi do domów. Będą więc o tym rozmawiać. Chcemy, abym oprawa meczu - czyli wielki baner rozłożony na murawie boiska, informacje w trakcie spotkania, balony i ulotki - była pretekstem do refleksji - dodaje.

Obaj zapraszają na sobotni mecz Stomilu Olsztyn. - Będzie się działo. A wszystko pod hasłem: „Zadbaj o swoje dziecko i partnerkę. Zero alkoholu podczas ciąży” - zgodnie mówią.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama