Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wszyscy spisali się na medal

Bieg św. Stanisława Kostki.

W niedzielę, 17 września, w parafii św. Stanisława Kostki w Szczytnie miał miejsce odpust parafialny połączony z pierwszym Biegiem św. Stanisława Kostki. Wydarzenie rozpoczęło się mod Mszy św. w intencji uczestników biegu. Eucharystii przewodniczył ks. Mariusz Jackowski, duszpasterz sportowców w archidiecezji warmińskiej, a kazanie wygłosił ks. Jarosław Dobrzeniecki.

W biegu wzięło udział 324 uczestników rywalizujących w różnych klasyfikacjach wiekowych. Z pośród biegaczy wyłoniono także najszybszą parafiankę oraz parafianina. Na najmłodszych uczestników czekało wiele atrakcji takich jak malowanie twarzy, prace artystyczne, trampolina oraz gigantyczne bański mydlane.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, na którym widniała postać św. Stanisława Kostki, patrona parafii, nie zabrakło również pucharów oraz nagród rzeczowych. Na mecie czekał na biegaczy posiłek regeneracyjny przygotowany przez 8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny oraz uczta muzyczna zapewniona dzięki występom artystycznym dzieci z fundacji Kreolia. Dzień był pełen zmagań duchowych jak i sportowej rywalizacji w myśl hasła przewodniego i motta św. Stanisława Kostki "Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich winienem żyć". Głównym organizatorem był ks. Edward Molitorys, a razem z nim imprezę przygotowali Starosta Szczycieński, Burmistrz miasta Szczytno, Wójt Gminy Szczytno oraz wielu sponsorów i wolontariuszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL