Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nowe miejsce formacji duszpasterskiej

Abp Józef Górzyński powołał Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Warmińskiej.

Centrum będzie się mieścić w pomieszczeniach zajmowanych dotychczas przez Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie przy ul. Kopernika 47.

- Chcemy, by w tym miejscu miało miejsce wiele inicjatyw związanych z duszpasterstwem - nadal będzie oczywiście działał Instytut Kultury Chrześcijańskiej, będzie to również miejsce spotkań duszpasterstwa młodzieży archidiecezji warmińskiej, szkoły wolontariuszy parafialnych, będą się tam odbywać spotkania formacyjne m.in. szafarzy czy akolitów - wymienia ks. Bartłomiej Matczak.

Administratorem Centrum będzie Wydział Duszpasterski Archidiecezji Warmińskiej. W dekrecie ustanawiającym centrum metropolita warmiński wskazał, że będzie ono służyło spotkaniom duszpasterskim, kursom formacyjnym oraz projektom i inicjatywom organizowanym przez Wydział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL