Nowy numer 42/2019 Archiwum

Znak na sercu

Caritas znaczy miłość w działaniu, to zobowiązuje - mówi Aneta, uczestniczka zbiórki żywności.

Szkolne koła Caritas uczestniczyły w zbiórce żywności „Kromka chleba dla sąsiada”. - To hasło w roku Alberta jest bardzo wymowne. Staramy się być wrażliwymi na sytuację innych ludzi. Tej wrażliwości uczymy również młodych - mówi katecheta Sebastian Polakowski, który wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 zbierał żywność.

Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących. - Bardzo często oni nie wyciągają ręki po pomoc. Ale są takie oczy, które potrafią to dostrzec. Chcemy im pomóc tą przysłowiową kromką chleba. Chcemy być dobrzy jak chleb - dodaje katecheta.

- Jestem tu, bo chcę po prostu pomóc. Caritas znaczy miłość w działaniu,  to zobowiązuje. Mam znak Caritas na koszulce, na sercu. Z serca motywacje spływają na dłonie. Pomagam - mówi Aneta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL