Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bóg widzi inaczej

To nie Bóg ma wypełniać moją wolę, ale ja Jego - mówił w Brąswałdzie abp Górzyński.

Metropolita warmiński abp Józef Górzyński wizytował parafię św. Katarzyny w Brąswałdzie, udzielił sakramentu Bierzmowania młodzieży i głosił homilię podczas Mszy św.

- Na podstawie dzisiejszych czytań widzimy jak ludzie reagują na wolę Boga. Kiedy mówimy czy myślimy o samej idei, że Bóg widzi inaczej niż człowiek to jest to dla nas oczywiste. Ale w konkretnej sytuacji może to nawet irytować, jak robotników w winnicy, którzy postrzegają to jako niesprawiedliwość, a nawet wszystko dokładnie argumentują. Człowiek postrzega świat po swojemu: dostrzega tylko to, co potrafi, a to przecież nie wszystko - tłumaczył metropolita.

Przypomniał zebranym, że wszystko widzi i rozumie jedynie Pan Bóg. - Konieczne jest spojrzenie oczyma Boga. My, chrześcijanie, mamy tę możliwość, ponieważ Bóg nam swoją wolę objawia. Wolę Pana trzeba poznać, przyjąć ją i wypełniać - taka jest droga chrześcijanina - mówił abp Górzyński.

- W praktyce to nie jest takie proste, pojawiają się trudności, pytania czy dam radę? Bóg jest Bogiem z nami, jest naszą mocą, nie tylko pomocą, ale właśnie mocą, dzięki, której możemy pełnić wolę Bożą. Dlatego tak istotna jest Msza św. w życiu każdego z nas - słuchamy Słowa Bożego czyli poznajemy wolę Boga, a potem daje nam siebie czyli moc, dzięki której możemy wypełniać to, co usłyszeliśmy i podjęliśmy. Jeszcze raz podkreślam - taka jest droga prawdziwego chrześcijanina: poznać i wypełnić wolę Boga, dzięki Jego mocy. A do tego potrzebna jest Msza św. - mówił abp Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL