Nowy numer 2/2021 Archiwum

Musimy od siebie wymagać

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierali pieniądze na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin.

Dzień Papieski, jaki w tym roku obchodzimy już po raz 18. to nie tylko okazja do przypomnienia sobie nauki św. Jana Pawła II, ale także szansa na pomoc zdolnej młodzieży. Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przeprowadzali dziś zbiórkę na program stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich.

- Program stypendialny to podstawowy cel fundacji, ale nie jedyny. Fundacja daje nam wspólnotę, wsparcie, uczy nas wiary, nauczania papieża Polaka. Kształtuje nas jako ludzi - tłumaczy Kinga, stypendystka, z fundacją związana już od 9 lat.

W całym kraju FDNT opiekuje się 2000 stypendystów. W naszej archidiecezji jest ich 40. Łączy ich talent i umiłowanie św. Jana Pawła II.

- W życiu staram się kierować słowami papieża Polaka „wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Cały czas stajemy przed jakimś wyborem - łatwo jest wybrać drogę prostą, krótką, łatwą, taką, która od nas nic nie wymaga, ale niekoniecznie przynosi nam potem jakąś korzyść. Wybieranie trudniejszej drogi, wymaganie od siebie, procentuje w przyszłości - uważa Kinga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama