Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dwoje dzieci w oknie życia

O 20.30 rozległ się alarm. To oznaczało, że ktoś otworzył od zewnątrz okno życia przy domu parafialnym parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.

- Byłem wówczas w mieszkaniu. Zszedłem na dół, gdzie była już jedna z sióstr, bo alarm słychać w kilku miejscach na plebanii. Poza tym do trzech osób przychodzi od razu SMS, że okno zostało otwarte - opowiada ks. proboszcz  Andrzej Pluta z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.

Jak mówi, w oknie życia była maleńka, okołodwumiesięczna dziewczynka.

Kiedy już dziecko wyjęto z okna, proboszcza zaniepokoił płacz dziecka dochodzący... z zewnątrz. - Postanowiłem to sprawdzić, bo dźwięk, który usłyszałem, nie dawał mi spokoju - opowiada ks. Pluta. Okazało się, że pod oknem stał wózek, w którym leżał okołopółtoraroczny chłopiec.

Dzieci trafiły do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że są zadbane i zdrowe. Ze szpitala trafiły do ośrodka opieki nad dziećmi w Olsztynie.

Okno życia przy domu parafialnym parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie zostało otwarte 14 czerwca 2009 r. na zakończenie roku duszpasterskiego „Otoczmy troską życie”. Poświęcił je abp Wojciech Ziemba, a patronuje oknu św. Joanna Beretta-Molla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama