Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ratujmy zabytkowe nekropolie

Jak co roku 1 listopada odbędzie się kwesta na rzecz ratowania olsztyńskich zabytkowych cmentarzy.

Listopad to czas kiedy odwiedzamy groby bliskich zmarłych. Co z grobami, o których nikt nie pamięta?

Tymi zajmuje się m.in. Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach, już po raz 15. organizuje 1 listopada na olsztyńskich cmentarzach kwestę - podczas dotychczasowych edycji zbiórki pieniędzy udało się zebrać prawie 270 tys. zł.

W tym roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone przede wszystkim na odrestaurowanie kutych ogrodzeń grobowców rodzinnych, charakterystycznych dla naszego regionu.

Każdego roku politycy, sportowcy, dziennikarze i ludzie kultury zbierają datki na olsztyńskich cmentarzach.

- Zachęcam do udziału w kweście. Każdy może wesprzeć tę wspaniałą ideę, zarówno jako kwestujący, jak i darczyńca - zachęca Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Chętni do kwestowania mogą zgłaszać się do Wydziału Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych telefonicznie: 89 522 28 21 lub 89 535 32 10 wew. 27 lub mailowo: ngo@olsztyn.eu. Zgłoszenia przyjmuje Marta Jarosławska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL