Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chcesz być bohaterem?

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy w Olsztynie, Barczewie i Gietrzwałdzie.

To już ostatnie dni, by zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Bycie SuperW to szansa na pomoc potrzebującym, ale także na rozwój osobisty, wpływ na rzeczywistość i okazja do poznania wyjątkowych ludzi. By się zgłosić, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz.

Szlachetna Paczka nadal szuka wolontariuszy w Olsztynie, Barczewie i Gietrzwałdzie. To właśnie od ich liczby zależy skala pomocy, jaką otrzymają potrzebujące rodziny. Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich najlepszy. SuperW łączą potrzebujących z darczyńcami. Aż 79 proc. z nich uważa, że SzP to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie - wiek nie ma znaczenia. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej. Wolontariat w Paczce wyróżnia to, że jest organizowany dla ludzi, którzy mają mało czasu i lubią go efektywnie wykorzystywać. Do Paczki ludzie przychodzą i zostają, ponieważ zauważają, że niesiona przez nich pomoc jest mądra i efektywna, a sam wolontariat jest dopracowany i dobrze zorganizowany.

- Chciałam pomagać mądrze. Zobaczyłam, że w Paczce pomagamy konkretnym rodzinom i to mnie bardzo przekonało, ponieważ wiedziałam, że ta pomoc jest skrojona na miarę potrzeb rodziny - mówi Natalia, wolontariuszka Szlachetnej Paczki z kilkuletnim stażem.

By zgłosić się na wolontariusza, należy wypełnić formularz na stronie www.superw.pl. Następnie odbywa się rozmowę z liderem i przechodzi jednodniowe wdrożenie. Finał Szlachetnej Paczki odbywa się w tym roku 9 i 10 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama