Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nauczyciel ma być mistrzem

Jaka jest misja wychowawcza współczesnej szkoły?

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja „Misja wychowawcza współczesnej szkoły”.

- Podstawowym wychowawcą są rodzice, szkoła jest kontynuacją tego wychowania, wychowywania do wartości, jakie dziecko pobiera w rodzinie - podkreśla Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty. - Nauczyciel ma być mistrzem. Mistrza cechuje merytoryczna wiedza, umiejętności pozwalające z rzeczy trudnych uczynić łatwe oraz jeszcze jeden element: trzeba być człowiekiem wartości. Wartości, które nie tylko głosimy, ale swoim życiem poświadczamy. Dopiero w takiej sytuacji edukacyjna i wychowawcza aktywność szkoły znajduje swoją pełnię - mówił Nowacki.

Wśród poruszanych tematów znalazły się bezpieczeństwo jako wartość w wychowaniu czy wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i regionalnej. - Wartości ukierunkowują nasze działania, są czymś dlaczego warto się poświęcić. Obecnie chyba najbardziej zagrożoną wartością jest rodzina. Sama się nie obroni, musimy stać na jej straży - przypomniał ks. prof. dr hab. Edward Wiszowaty.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL