Nowy numer 42/2019 Archiwum

Złoto dla św. Jacka

W Kętrzynie odbyła się III Parafiada.

Parafiada rozpoczęła się od Mszy św. w kościele św. Jacka. W turnieju piłkarskim wzięły udział drużyny z kętrzyńskich parafii św. Jacka, św. Jerzego i św. Katarzyny, a także dwie drużyny z parafii św. Antoniego w Braniewie i jedna z parafii św. Jana Chrzciciela w Biskupcu. - Współpraca parafii św. Jacka, starosty Ryszarda Niedziółki oraz Mateusza Sierońskiego z Powiatowego Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji zaowocowała zapewnieniem doznań duchowych i sportowych kilkudziesięciu ministrantom - zaznacza ks. Piotr Wasilewski, duszpasterz sportu dekanatu Kętrzyn I.

Każda z drużyn rozegrała po dwa mecze w swojej grupie oraz jeden lub dwa w fazie pucharowej. Piłkarzy kosztowało to wiele wysiłku, ale dzięki wsparciu mieszkańców i przedsiębiorców z Kętrzyna mieli zapewnione odpowiednie warunki do gry w piłkę. Po kilku godzinach rozgrywek sędzia Andrzej Klimowicz zagwizdał po raz ostatni.

Najlepsi okazali się ministranci z parafii św. Jacka, a podium uzupełniły pozostałe drużyny z Kętrzyna - II miejsce przypadło parafii św. Jacka, a III - parafii św. Katarzyny. - Zapewne niejeden, wspominając III Parafiadę Kętrzyńską, powie w swoim sercu: "Bogu niech będą dzięki!" - mówi ks. Wasilewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL