Nowy numer 43/2019 Archiwum

Wszystko na Plus

Wchodzimy w nowy sezon programu Rodzina 500+.

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa, podczas której poruszane były m.in. tematy programów Rodzina 500 Plus oraz Maluch Plus.

Wchodzimy w nowy sezon realizacji programu Rodzina 500+, do którego wnioski można było składać od początku sierpnia. - W naszym województwie złożono dotychczas ponad 98 tys. podań. Średnio miesięcznie wypłacanych jest 158 tys. świadczeń dla 101 tys. rodzin. Daje to kwotę 80 mln zł miesięcznie - mówi Joanna Jabłonka-Kastrau z Wydziału Polityki Społecznej.

W przypadku 96 rodzin z Warmii i Mazur świadczenie pieniężne zostało zamienione na świadczenie rzeczowe lub w formie opłacania usług. - Zdarzało się, że same rodziny wnioskowały o zamianę świadczenie pieniężnego na inną formę - dodaje J. Jabłonka-Kastrau.

Wicewojewoda Sławomir Sadowski tłumaczył założenia nowego programu Maluch Plus, konkursu na wspieranie finansowe zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat. - W województwie warmińsko-mazurskim w tym roku na podstawie tego programu powstanie 149 nowych miejsc opieki. W 2017 roku na program w całym kraju było zarezerwowane 150 mln zł. W 2018 roku będzie to aż o 300 mln zł więcej - łącznie 450 mln zł. Program Maluch Plus to wsparcie na tworzenie nowych miejsc opieki oraz na funkcjonowaniu już istniejących - tłumaczy S. Sadowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama