Nowy numer 43/2020 Archiwum

Modlitwa ze wszystkimi świętymi

Nabożeństwa na cmentarzach archidiecezji warmińskiej.

Zgodnie z tradycją, w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach zostaną odprawione Msze św. i nabożeństwa w intencji zmarłych.

Olsztyn

Procesje żałobne na cmentarzach komunalnych przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach rozpoczną się o godz. 14. Na dawnym cmentarzu parafii św. Jakuba przy al. Wojska Polskiego procesja żałobna z modlitwami za zmarłych odbędzie się również o godz. 14.

Barczewo

Po Mszy św. o godz. 8 w kościele św. Anny ksiądz przejdzie na stary cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych tam pochowanych, natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz komunalny. Na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30, a jeszcze przed procesją, w kościele zostaną poświęcone znicze i kwiaty, które później poniesiemy w procesji na groby naszych bliskich. Bezpośrednio po zakończeniu procesji na cmentarzu księża będą do dyspozycji tych, którzy chcieliby poświęcić pomnik na cmentarzu.

Bartoszyce

Msza św. na nowym cmentarzu w intencji zmarłych o godz. 13. Ofiary składane na cmentarzu na tacę będą przeznaczone na inwestycje prowadzone w parafii św. Brata Alberta. Procesja z modlitwami za zmarłych wyruszy bezpośrednio po tej Mszy św. Modlitwy i procesja za zmarłych na starym cmentarzu o godz. 14.

Kętrzyn

O godz. 11 w kaplicy na cmentarzu komunalnym zostanie odprawiona Msza św., a po niej - procesja po cmentarzu. Potem będzie możliwość poświęcenia pomników nagrobnych.

Korsze

O 11.00 w kościele modlitwa za zmarłych w tym roku parafian, po której wyruszy procesja na cmentarze. I stacja przy grobach ks. Stanisława Lachowicza i ks. Janusza Budyna. II - na cmentarzu przy kościele. Pozostałe stacje na cmentarzu komunalnym. Na cmentarzu przy kaplicy będzie odprawiona Msza św. za zmarłych około 12.00. Po Eucharystii możliwość poświęcenia grobów. O 17.30 w kościele Różaniec za zmarłych.

Lidzbark Warmiński

Msza św. będzie na cmentarzu przy ul. Kopernika o godz. 14. Po Eucharystii będzie możliwość poświęcenia nagrobków. Na cmentarzu w Sarnowie będzie odprawiona procesja o godz. 14.

Mrągowo

Nabożeństwa na cmentarzach rozpoczną się: o godz. 12 na cmentarzu w mieście i o 14.00 na cmentarzu przy Polskiej Wsi.

Nidzica

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Wojciecha - o godz. 10 w kościele modlitwy za zmarłych, po których procesja uda się na cmentarz. Tam odprawiona zostanie Msza św. Po Eucharystii będzie możliwość poświęcenia nowych pomników na grobach.

Olsztynek

Kościół pw. bł. Anieli Salawy - procesja żałobna z kościoła na cmentarz komunalny bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11. Na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych. Po nim okazja do poświęcenia nowych krzyży i pomników nagrobnych.

Ostróda

O godz. 12 na cmentarzu w Kajkowie zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych. Uroczystości żałobne na cmentarzu przy ul. Spokojnej rozpoczną się o godz. 14.

Pasym

14.00 - Msza św. na cmentarzu przy ul. Wspólnej, a następnie procesja.

Piecki

Po Mszy św. o godz. 11 uroczysta procesja na cmentarz.

Sępopol

Po Mszy o 12.30 wyruszy z kościoła żałobna procesja na cmentarz. Po zakończeniu będzie błogosławieństwo pomników i krzyży nagrobnych postawionych w ostatnim czasie.

Szczytno

Procesja na cmentarz komunalny w Szczytnie o godz.12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama